ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

bip

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

PROGRAM POWER

„Sukces w karierze zawodowej poprzez zagraniczne praktyki z programem Erasmus+”.

Lis 07, 2016 1462razy
Wyróżniony

Biblioteka spełnia marzenia!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że do szkolnej biblioteki trafiają już książki z dotacji związanej z realizowaniem zadań w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Do obejrzenia i przeczytania jest ponad 600 nowych książek – od fantasy, poprzez literaturę grozy, sensacji, miłosną, po wydawnictwa poruszające ważne dla młodzieży problemy.

Słowem – dla każdego coś miłego. Istotnym jest fakt, iż te książki to pozycje wydawnicze wskazane właśnie przez Was i Waszych Rodziców. Zachęcamy do odwiedzenia naszej biblioteki i sięgnięcia po dobrą książkę na długie jesienne wieczory.

 

Lubimy Czytać

Nie ma świąt bez Mikołaja, niekoniecznie świętego

Święta mają swoje tradycje. Na Boże Narodzenie musi być choinka, prezenty, rodzinna atmosfera, dużo ciepła i miłości oraz święty Mikołaj. W swojej najnowszej powieści Magdalena Witkiewicz przekonuje nas, że święta bez Mikołaja są niemożliwe. Choć ten Mikołaj niekoniecznie musi być święty. Może być nieświęty, może być zwyczajny, ale musi być.

 

13.Gru.2019


Dzień Księgarza 2019 – najlepsze życzenia!

Dziś 13 grudnia, a do tego piątek. Ten dzień nie jest jednak pechowy dla tych, którzy posiłkując się rozległą wiedzą, doradzają czytelnikom przy kupnie odpowiedniej książki. Życzymy im wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Księgarza!

 

13.Gru.2019


Uważaj, o co pytasz wujka Google'a!

Czy jesteście skłonni powiedzieć o sobie wszystko znajomym czy swoim bliskim? Tak naprawdę wszystko do końca bez żadnych zahamowań – o swoich najskrytszych myślach, pragnieniach, wątpliwościach? Mogę się założyć, że są sprawy, o których nie mówicie nikomu. Mimo to specjaliści od pozyskiwania informacji mogliby wiele o was wywnioskować na podstawie tego, co publikujecie w internecie, co zdarza się wam polubić na portalu społecznościowym, a przede wszystkim na podstawie wiedzy o tym, co wpisujecie w popularne wyszukiwarki.

 

13.Gru.2019


Sto boskich ilustracji

„Boska komedia” to jeden z najczęściej reinterpretowanych artystycznie utworów literackich. Swoje obrazy na jej motywach tworzyli między innymi Delacroix, William Blake czy Salvador Dalí. Do poematu Dantego nawiązała również argentyńska artystka Maru Ceballos.

 

13.Gru.2019


Międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii. „Oficer i szpieg“ w kinach od 27 grudnia

Uhonorowany na festiwalu w Wenecji Wielką Nagrodą Jury thriller szpiegowski Romana Polańskiego „Oficer i szpieg” wchodzi do kin 27 grudnia. Nad najnowszym filmem wybitnego polskiego reżysera objęliśmy patronat medialny i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania są bilety na pokazy w Poznaniu i Warszawie.

 

13.Gru.2019


Facebook