ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

NABÓR NA ROK SZKOLNY 2018/2019

TECHNIKA

NAZWA KWALIFIKACJI:
MG.43. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych
MG.18. Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych

ROZSZRZENIA*: 
geografia, matematyka

* - rozszerzenia mogą ulec zmianie po konsultacji z zainsteresowanymi uczniami

NAZWA KWALIFIKACJI: 
MG.44. Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń
MG.19. Użytkowanie obrabiarek skrawających

ROZSZRZENIA*: 
geografia, matematyka

* - rozszerzenia mogą ulec zmianie po konsultacji z zainsteresowanymi uczniami

NAZWA KWALIFIKACJI: 
EE.08. Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci
EE.09. Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych

ROZSZRZENIA*: 
geografia, matematyka

* - rozszerzenia mogą ulec zmianie po konsultacji z zainsteresowanymi uczniami 

NAZWA KWALIFIKACJI: 
TG.07. Sporządzanie potraw i napojów
TG.16. Organizacja żywienia i usług gastronomicznych

ROZSZRZENIA*: 
biologia, język angielski

* - rozszerzenia mogą ulec zmianie po konsultacji z zainsteresowanymi uczniami 

NAZWA KWALIFIKACJI: 

TG.12. Planowanie i realizacja usług w recepcji
TG.13. Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie

ROZSZRZENIA*: 
biologia, język angielski

* - rozszerzenia mogą ulec zmianie po konsultacji z zainsteresowanymi uczniami 

NAZWA KWALIFIKACJI: 

AU.29. Sprzedaż produktów i usług reklamowych
AU.30. Organizacja i prowadzenie kampanii reklamowej

ROZSZRZENIA*: 
biologia, język angielski

* - rozszerzenia mogą ulec zmianie po konsultacji z zainsteresowanymi uczniami 

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

TG.07. Sporządzanie potraw i napojów

MG.18. Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych

TG.04. Produkcja wyrobów cukierniczych

TG.03. Produkcja wyrobów piekarskich

MG.21. Wykonywanie i naprawa wyrobów kowalskich

PLAKATY

Cze 09, 2016 2124razy

Recenzje cd.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zrzut ekranu http://lubimyczytac.pl/ksiazka/191471/chce-sie-zyc Zrzut ekranu http://lubimyczytac.pl/ksiazka/191471/chce-sie-zyc

Maciej Pieprzyca „Chce się żyć” 

Mateusz od zawsze wiedział, że różni się od innych. Kiedy był mały, błędna diagnoza lekarska sprawiła, iż chłopak został uznany za roślinkę. Jednak mimo niepełnosprawności ruchowej, psychika Mateusza rozwijała się prawidłowo. W książce Chcę się żyć" autor opisuje świat z punktu widzenia niepełnosprawnego człowieka, który, jak każdy, doświadcza przyjaźni, miłości czy utraty bliskiej osoby. Uważam, że warto przeczytać tę książkę, ponieważ pokazuje ona, że niepełnosprawni są tacy jak my, a ich świat nie jest tak odległy, jak nam się wydaje. 

 

Judith Fathallah „Chuda”

Głowna bohaterka książki dąży do jedynego celu - zrzucenia nadprogramowych kilogramów. Diety i ciężki wysiłek fizyczny to jej codzienność. Kiedy walka wymyka się spod kontroli, nastolatka trafia do specjalnego ośrodka, gdzie ma otrzymać ratunek. Autorka w bardzo realistyczny i przekonujący sposób opisuje wydarzenia z życia dziewczyny chorej na anoreksję. Inspiracją do napisania tej książki były jej własne problemy z odżywianiem. Ta książka uświadomiła mi fakt. że anoreksja jest bardzo częstą chorobą wśród młodych ludzi, a dążenie do ideału staje się dla nich zgubne. Książka jest przestrogą dla tych, którzy nie potrafią zaakceptować swojego własnego ciała i mankamentów urody. 

 

Arthur Conan Doyle „Przygody Sherlocka Holmesa”

Sherlock Holmes jest jednym z najbardziej znanych detektywów w literaturze. W tym zbiorze opowiadań zawarte są wybrane przez autora historie z życia Holmesa. Przenosimy się do dziewiętnastowiecznego Londynu, gdzie przestępczość spotyka się na porządku dziennym, a jedyną osobą, która może wyjaśnić wiele kryminalnych zagadek, jest właśnie Sherlock. Czytając „Przygody Sherlocka Holmesa” miałam wrażenie, jakbym przeniosła się w czasie. Mimo iż od publikacji opowiadań minęło wiele lat, nadal podbijają serca wielu czytelników. 


Autorka recenzji: uczennica kl. III TŻ

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 05 październik 2017 09:32

Lubimy Czytać

Argentyna w słabym świetle

W warstwie kryminalnej „Betibu” po prostu polegało. Nie wiem,czy to była arogancja, czy po prostu terminy goniły. Dziwi mnie to tym bardziej, że Piniero nie jest autorką przypadkową, ale uznaną w swoim kraju twórczynią kryminałów. Co się stało? Oto tajemnica godna powieści.

 

19.Maj.2018


XVIII edycja Pyrkonu zaczyna się już dzisiaj!

Już po raz osiemnasty polscy fani fantastyki zjadą się do stolicy Wielkopolski na swoje święto. Trwający trzy dni Pyrkon to gratka dla fanów gier, książek, mang, a przede wszystkim dla miłośników dobrej zabawy. Co tym razem oferuje nam poznański konwent?

 

18.Maj.2018


Trwa Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury

Największy festiwal literacki nad Wisłą trwa! Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury to dziesiątki spotkań i dyskusji wokół tłumaczeń, premiery oczekiwanych książek, teatr improwizowany, pop-up restauracja oraz najlepsze literackie brzmienia podczas koncertów.

 

17.Maj.2018


Aru Shah pośród hinduskich bogów i demonów

„Aru Shah i Koniec Czasu” to pierwsza książka Roshani Chokshi przełożona na język polski. Opowiada o lekkomyślnej dziewczynce, która za wszelką cenę stara się naprawić popełnione błędy i ocalić świat przed starożytnym demonem. Aru z pewnością nie należy do grona wyidealizowanych bohaterek bez skazy, które można podziwiać, ale z którymi trudno się identyfikować. Wręcz przeciwnie: jest świadoma własnych wad i niedoskonałości, a mimo to robi wszystko, co w jej mocy, aby naprawić swoje błędy.

 

16.Maj.2018


Każdy ma swojego kozła

„Dżozefa” od późniejszych publikacji odróżnia z pewnością śmiałe i konsekwentne podążanie tropami realizmu magicznego, uzupełnione przez zdrową porcję absurdu. Właśnie te elementy sprawiają, że choć mamy do czynienia z znanym i lubianym stylem, nie pojawia się poczucie obcowania po raz kolejny z tą samą pozycją ubraną w inne otoczki fabularne.

 

16.Maj.2018


Facebook