ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

bip

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

PROGRAM POWER

„Sukces w karierze zawodowej poprzez zagraniczne praktyki z programem Erasmus+”.

Lis 08, 2018 1712razy

SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

7 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu odbył się Konkurs Pięknego Czytania „Czytamy Przedwiośnie Stefana Żeromskiego”. To kolejny rok, kiedy nasza młodzież włącza się w chlubną kulturalną akcję „Narodowego Czytania”. W szranki konkursowe stanęło 10 uczniów i uczennic. Musieli oni sprostać trudnemu zadaniu zauroczenia jury oraz widzów płynnością i wyrazistością mowy, odpowiednim tempem czytania, a do tego umiejętnym użyciem różnych środków artystycznego wyrazu i zachowaniem kontaktu z odbiorcą. Uczestnicy konkursu wcielali się w różne postacie powieści, przedstawiając wybrane jej fragmenty.

Czytanie "Przedwiośnia" wpisało się w obchody 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości - lektura powieści Stefana Żeromskiego miała w swym założeniu także wzbudzić u wszystkich uczestników konkursu refleksję nad kondycją współczesnej Ojczyzny.

Komisja Konkursowa w składzie: Elżbieta Knapik – dyrektor Biblioteki Biecz, dyrektor szkoły Adam Niziołek i Lidia Woźniak ustaliło następujący werdykt:

 I miejsce – Zuzanna Szutkowska – kl. II THŻ,

II miejsce – Klaudia Stawiarz – kl. III THŻ,

III miejsce – Iwona Słowik  – kl. III THŻ,

wyróżnienie – Dominik Białoń – kl. III TIS.

Zwycięzcy, którym gratulujemy, otrzymali ufundowane przez Radę Rodziców nagrody książkowe i dyplomy.

 

Konkurs przygotowała biblioteka szkolna we współpracy z paniami Marią Czech i Patrycją Wójcik-Bubniak. Organizatorzy wyrażają serdecznie słowa podziękowania za pomoc dla pań Lucyny Radwan i Doroty Mazur.

 

Facebook