ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: zszbiecz@o2.pl

KRWIODAWSTWO

MOJA KREW MOŻE URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE…

W ubiegłym tygodniu, 24 stycznia 2018 roku, w naszej…
01 Lut 2018

ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU

Ostatni weekend października (29-30.10.2017 r.) upłynął naszym szkolnym wolontariuszom…
05 Lis 2017

Oczami młodego krwiodawcy

Akcja honorowego krwiodawstwa oczami młodego krwiodawcy – uczennicy naszej…
08 Wrz 2017

Krwiodawstwo

Krwiodawstwo – akcja społeczna mająca na celu pozyskiwanie krwi…
08 Wrz 2017

Spotkanie informacyjne

W dniu 27 stycznia 2015 roku odbyło się w…
27 Sty 2015

Akcja Honorowego Krwiodawstwa

W dniu 15 października 2014 roku odbyła się w…
27 Paź 2014
sobota, 17 marzec 2018 11:54

REKOLEKCJE

  • Poniedziałek (19 marca) – godz. 11:00 – konferencja duchowa.
  • Wtorek (20 marca) – godz. 11:00 – konferencja duchowa – dzień spowiedzi świętej.
  • Środa (21 marca) – godz. 11:00 – Msza Święta na zakończenie rekolekcji.
  • Wtorek, środa – godz. 19:00 – film pt. „Braciszek” w kinie "Farys" – dla chętnych.
poniedziałek, 12 marzec 2018 08:43

POEZJA UCZNIOWSKA

Miłość

Wpadłaś w me życie tak niespodziewanie

Dzięki tobie przeszkody po drodze zniszczyłam

Wszystko, co złe w momencie zabiłaś,

a w zamian naznaczyłaś nowe wartości

Teraz wiem, czego chcę

sobota, 10 marzec 2018 17:25

WSPÓŁPRACA Z KUŹNIĄ GLINIK

2 marca 2018 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Kuźni Glinik - Wiceprezesa Zarządu Andrzeja Mierzwińskiego i Specjalistę ds. Personalnych Jolantę Zalitacz. W pierwszej części wizyty wiceprezes i dyrektor szkoły Adam Niziołek podpisali umowę o współpracy pomiędzy Kuźnią Glinik a Zespołem Szkół Zawodowych w Bieczu, w ramach której sformalizowano zasady funkcjonowania klasy patronackiej o kierunku technik mechanik. Następnie nasi goście zaprezentowali uczniom ww. klasy "Regulamin stypendiów dla klasy patronackiej".

Ostatnim punktem wizyty było spotkanie z doradcami zawodowymi z gimnazjów zlokalizowanych na terenie Gminy Biecz, podczas którego przedstawiono możliwości rozwoju zawodowego pracowników Kuźni, omówiono warunki płacowe i ustalono termin wycieczki zawodoznawczej dla uczniów zainteresowanych nauką w szkole branżowej na kierunku kowal.

środa, 07 marzec 2018 13:31

MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

W dniu 7 marca 2018 roku odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Organizatorem OTWP jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, przy współpracy Komendy Głównej, Komend Wojewódzkich i Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej, Zarządów Odadziałów Związku OSP PR, Ministerstwa Edukacji Narodowej i wielu innych instytucji związanych z ochroną środowiska oraz zwalczaniem klęsk żywiołowych.

niedziela, 11 luty 2018 10:56

KONKURS KULINARNY "DZIKIE SMAKI"

W Zespole Szkół Zawodowych w Ciężkowicach w czwartek 8 lutego 2018 roku odbyła się IV edycja Konkursu Kulinarnego pod nazwą "Dzikie smaki. Schab z dzika po myśliwsku". Naszą szkołę reprezentował Kamil Wróżek - uczeń klasy II TŻ, przygotowany przez panie Agatę Szwarc i Annę Jasińską. Zadaniem uczestników konkursu było przygotować smacznie i ciekawie pod względem kulinarnym danie z dzika. Rywalizacja stała na wysokim poziomie i godna była mistrzów sztuki kulinarnej. Jurorzy konkursu mieli nie lada twardy orzech do zgryzienia, gdyż wszyscy zawodnicy okazali się doskonałymi znawcami dziczyzny. 

Kamil Wróżek, wprawdzie nie znalazł się wśród laureatów, ale został zauważony i doceniono jego umiejętności gastronomiczne oraz świetną organizację pracy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

poniedziałek, 05 luty 2018 10:52

MISTRZOSTWA POWIATU W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT

2 lutego 2018 roku w Bobowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gorlickiego w Siatkówce Dziewcząt. Po raz pierwszy od wielu lat w tych rozgrywkach naszą szkołę reprezentowała drużyna żeńska. Zespół w składzie: Natalia Tumidajewicz, Dominika Rygiel, Iwona Słowik, Patrycja Ryndak, Aneta Michalec, Izabela Bieleń, Adriana Miarecka, Monika Przybyłowicz, Sylwia Stępkowicz walczył ambitnie wśród dziewięciu drużyn naszego powiatu. 

Mamy nadzieję, że dobry występ dziewcząt z Zespołu Szkół Zawodowych zaowocuje w przyszłości większymi sukcesami i spowoduje ujawnienie się nowych utalentowanych zawodniczek - uczennic naszej szkoły.

poniedziałek, 05 marzec 2018 10:36

WSPÓŁPRACA Z KUŹNIĄ GLINIK

Dotarło do mnie wiele pozytywnych opinii na temat odbioru prezentacji Kuźni Glinik przedstawianej przez Panią Jolantę Zalitacz i Pana Andrzeja Ćmiecha podczas Dnia Otwartego w ZSZ w Bieczu. Będziemy chcieli w niedługim czasie zorganizować wycieczkę dla zainteresowanych uczniów gimnazjum do Kuźni Glinik. Liczymy na współpracę z dyrektorami szkół gminnych i doradcami zawodowymi. Przypominam, że część obecnej klasy 1TMI objęta jest patronatem Kuźni, a w przyszłym roku szkolnym planujemy uruchomić kolejną z grupą mechaników oraz klasę szkoły branżowej kształcącą w zawodzie kowal. W piątek miałem przyjemność dokładnie zapoznać się warunkami pracy w gorlickim zakładzie na różnych stanowiskach i właśnie typowa kowalska praca wywołuje największe wrażenie. Wszystkich, którzy nie byli w naszej szkole 9 lutego, gorąco zachęcam do obejrzenia poniższego filmu.

sobota, 10 luty 2018 10:12

DZIEŃ OTWARTY ZA NAMI

Dzień otwarty za nami. Udało się do szkoły przyciągnąć ponad 400. uczniów. Wierzę, że przełoży się to na udany nabór w roku szkolnym 2018/2019. Chcę serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom i uczniom za ogromny wkład pracy, niekiedy nawet do późnych godzin wieczornych, efektem której były pyszne potrawy, wspaniałe dekoracje i atrakcyjne nagrody. Wierzę, że Wasze zaangażowanie będzie również przesłaniem, jak pracujemy na co dzień i jaka w naszej szkole panuje atmosfera. Ze swojej strony chcę podkreślić, że mam świetną kadrę, na której można w pełni polegać.

Dziękuję przedstawicielom Kuźni Glinik, Pani Jolancie Zalitacz i Panu Andrzejowi Ćmiechowi, liczę, że Państwa dzisiejszy trud przyczyni się do zwiększenia zainteresowania naszą wspólną ofertą kształcenia w zawodach mechanik i kowal.

Dziękuję Dyrektorom gimnazjów za to, że ze zrozumieniem podeszli do naszej propozycji przedferyjnego terminu i wsparli przyjazd swoich uczniów do naszej szkoły. Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i organizację Dnia Otwartego w Zespole Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu.

poniedziałek, 05 marzec 2018 09:30

BEZ NÓG, BEZ RĄK, BEZ OGRANICZEŃ

Drodzy uczniowie, serdecznie Was zachęcam do przeczytania książki pt. „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń” Nicka Vujicica. Jest to bardzo poruszająca historia o chorobie zwanej fokomelią, objawiającą się brakiem kończyn. Nick udowadnia nam, że, mimo swej niepełnosprawności i pewnych ograniczeń z tym związanych, jest w stanie doskonale poradzić sobie z codziennymi czynnościami życiowymi. Autor, dzięki swojej ogromnej wierze w Boga, a także w siebie, determinacji i wytrwałości, osiągnął wiele sukcesów. Wskazuje również na fakt, iż niepełnosprawność nie jest czymś, co przekreśla nasze całe życie. Warto pamiętać, że jeśli czegoś bardzo chcemy, to możemy to osiągnąć. 
Ta książka skłania nas do głębokich refleksji. Uważam, że warto ją przeczytać, bo podnosi człowieka na duchu i pomaga się dowartościować.

piątek, 02 luty 2018 16:29

WIĘCEJ KSIĄŻEK NA FERIE

Szkolna biblioteka informuje, iż na czas ferii zimowych można wypożyczyć pięć dodatkowych książek z naszych zbiorów. Zachęcamy do sięgnięcia po dobrą książkę na zimowe wieczory!

Go to top