ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: zszbiecz@o2.pl

środa, 06 grudzień 2017 09:45

WARSZTATY GASTRONOMICZNE Z PRZEDSZKOLAKAMI

1 grudnia 2017 roku naszą szkołę odwiedziły dwie grupy przedszkolaków z Gminnego Przedszkola w Bieczu i wzięły udział w półtoragodzinnych warsztatach gastronomicznych, przygotowanych przez uczniów klasy II TŻ. Przyszli technolodzy żywienia pomagali przedszkolakom wyrabiać ciasto piernikowe, wałkować je, wykrawać pierniczki i piec.

wtorek, 05 grudzień 2017 10:16

WYCIECZKA DO KRAKOWA

W dniu 22 listopada 2017 roku uczniowie klas I i II THŻ wzięły udział  w wycieczce zawodoznawczej do jednej z najstarszych restauracji Krakowa, mieszczącej się przy Rynku Głównym. Restauracja „Wierzynek”, bo o niej mowa,  została założona w 1945 roku  przez Kazimierza Książka. Jej nazwa  nawiązuje do Mikołaja Wierzynka, który w 1364 roku wydał ucztę z okazji zaślubin wnuczki króla Kazimierza Wielkiego z cesarzem Karolem IV Luksemburczykiem. 

środa, 22 listopad 2017 14:23

SPORTOWE MISTRZOSTWA POWIATU

21 listopada 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnym Turnieju Tenisa Stołowego. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy i dziewczęta wyłonieni w klasowych, a następnie szkolnych rozgrywkach. W kategorii dziewcząt były to: Aneta Michalec, Natalia Siewiera i Laura Ziółkowska z klasy I THŻ. Chłopców reprezentowali: Kamil Bugno z kl. II TIS, Krystian Zawadowicz z kl. I ZSZ, Arkadiusz Bieleń z kl. II ZSZ. Spośród naszych uczniów najwyższą lokatę uzyskała Aneta Michalec zdobywając w Mistrzostwach Powiatu Tenisa Stołowego II miejsce. 

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się także w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowym Turnieju Badmintona Dziewcząt i Chłopców, który odbył się 15 listopada 2017 roku. Drużyna dziewcząt to: Weronika Firlit i Natalia Wałęga z klasy II THŻ, a w drużynie chłopców wystąpili: Urbanik Norbert z kl. III TIS, Rafał Czech z kl. II ZSZ i Miłosz Karp z kl. II ZSZ.

poniedziałek, 04 grudzień 2017 11:48

PRAKTYKI W BRISTOLU

Nasi uczniowie rozpoczęli staż w Bristolu w ramach programu "Erasmus +". W wyniku ukończonej rekrutacji, dnia 10 listopada 2017 roku, 23 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Bieczu wraz z opiekunami wyruszyło w podróż do Wielkiej Brytanii.

niedziela, 05 listopad 2017 16:54

ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU

Ostatni weekend października (29-30.10.2017 r.) upłynął naszym szkolnym wolontariuszom w atmosferze niezwykłej ofiarności.

piątek, 03 listopad 2017 11:38

CHCĘ WIEDZIEĆ I UMIEĆ WIĘCEJ

W dniu 6 października 2017 r. uczniowie klas III THŻ, IV THŻ i I mk uczestniczyli w wycieczce do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. St. Pigonia w Krośnie. Młodzież brała udział w promującym naukę wydarzeniu „Chcę wiedzieć i umieć więcej”, zorganizowanym w ramach Dnia i Nocy Nauki.

czwartek, 02 listopad 2017 08:58

STEPHEN KING "CARRIE"

Chcielibyśmy polecić Wam książkę, którą niedawno mieliśmy okazję przeczytać. Jest to budząca grozę powieść słynnego amerykańskiego pisarza Stephena Kinga pod tytułem “Carrie”. Pisarz w niesamowity sposób ukazuje losy szesnastoletniej dziewczyny- Carrie White.

Główna bohaterka jest skromną osobą, wychowywaną samotnie przez matkę - fanatyczkę religijną, która uważa wszystkich za grzeszników godnych potępienia, a samą córkę traktuje jako karę boską za grzechy popełnione przez nią samą. Carrie nie rozumie zachowania matki, ale stara się postępować zgodnie z narzuconymi jej zasadami. Dziewczyna nie ma przyjaciół, rówieśnicy śmieją się z niej i ciągle jej dokuczają. Gnębiona Carrie podczas kąpieli po zajęciach wychowania fizycznego dostaje pierwszego krwawienie menstruacyjnego. To wydarzenie wywołuje fale śmiechu wśród zgromadzonych. Główna bohaterka jest bliska załamania nerwowego. Pod wpływem silnych emocji odkrywa, że posiada niezwykły dar - umiejętność oddziaływania na różne przedmioty siłą własnego umysłu. Gdy Carrie zostaje zaproszona na bal, jedna z "koleżanek" postanawia kolejny raz z niej zadrwić.

Do czego może być zdolna cicha niewinna dziewczyna? Jak mocno samotność i brak zrozumienia wpływają na ludzkie postępowania? Czy można było zapobiec tragedii? Jak bardzo złe taktowanie może zniszczyć człowieka?
Na te i inne pytania poznasz odpowiedź czytając właśnie tę książkę.

Polecają uczniowie klasy III THŻ

Ostatnio przeczytałyśmy książkę biograficzną autorstwa Yvette Żółtowskiej-Darskiej pt.,,Ronaldo - chłopiec, który wiedział, czego chce”. Autorka jest wielbicielką futbolu, fotografii i Toskanii. Wymyśliła serię książek o piłkarskich idolach. Niektóre z nich przez wiele tygodni znajdowały się na listach bestsellerów. Wyżej wymieniona książka opisuje dotychczasowe życie wielkiej gwiazdy futbolu – Cristiano Ronaldo. Pokazuje, ile wyrzeczeń i poświęceń w życiu jest wymagane, aby osiągnąć swój wymarzony cel.

środa, 25 październik 2017 12:27

PIELGRZYMKA

Dnia 16 października 2017 roku uczniowie klas czwartych, wraz z wychowawcami i ojcem Krzysztofem Skwarło, udali się na pielgrzymkę na Jasną Górę do Częstochowy. 

wtorek, 24 październik 2017 15:41

SZKOLNY KONKURS

SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Go to top