ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: zszbiecz@o2.pl

26 lutego 2018 roku (poniedziałek) na lekcji 6. tj o godz. 11.50 klasy III THŻ, III TIS, IV THŻ i IV TIS wychodzą do LO Biecz na wystawę malarstwa impresjonistów. Ponieważ jest to wyjście w ramach zajęć lekcyjnych, dlatego obecność będzie obowiązkowa.
Prosimy skarbników poszczególnych klas o zebranie od każdego uczestnika po 4,50 zł i dokonanie wpłaty u pani Marii Czech przed wyjściem na wystawę.

Lut 08, 2018 Eryk Igor Chodur 228razy

PODRÓŻNIK

29 stycznia 2018 roku w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć przedstawiciela grupy „TRZASK”, która już od kilkunastu lat podróżuje po całym świecie, zbierając najprzeróżniejsze informacje i ciekawostki na temat zwiedzanych krajów.

Tym razem grupa odwiedziła Japonię, a uczniowie i nauczyciele z dużym zaciekawieniem wysłuchiwali zarówno historii całej podróży, jak i informacji na temat kultury japońskiej. Dowiedzieliśmy się, że siorbanie gości w restauracjach napawa dumą szefa kuchni i menedżerów, niezdjęcie butów przed wejściem do większych sklepów to obraza dla właściciela lokalu, a tradycyjnymi japońskimi gejszami byli niegdyś tylko i wyłącznie mężczyźni (dziś są nimi kobiety). Jak taką gejszę można rozpoznać? Wystarczy zwykły aparat fotograficzny. Kobieta przebrana za gejszę, jak niemalże każda Chinka, uśmiecha się do obiektywu i wykonuje charakterystyczny gest dwoma palcami - wskazującym i środkowym. Prawdziwa gejsza zaś nie okazuje najmniejszych emocji. Jest neutralna. Nasza koleżanka, Wiktoria Pawłowska, przekonała się dokładnie, jak wygląda strój gejszy. W trakcie spotkania pojawiła się również wzmianka wybuchach bomb w Hiroszimie oraz Nagasaki. Nie zabrakło też informacji o wścibskich jelonkach, które lubią przeglądać torebki kobiet oraz uwielbiają chipsy, a także o wyspie królików. Poniżej krótka fotorelacja.

Go to top