ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: zszbiecz@o2.pl

26 lutego 2018 roku (poniedziałek) na lekcji 6. tj o godz. 11.50 klasy III THŻ, III TIS, IV THŻ i IV TIS wychodzą do LO Biecz na wystawę malarstwa impresjonistów. Ponieważ jest to wyjście w ramach zajęć lekcyjnych, dlatego obecność będzie obowiązkowa.
Prosimy skarbników poszczególnych klas o zebranie od każdego uczestnika po 4,50 zł i dokonanie wpłaty u pani Marii Czech przed wyjściem na wystawę.

Lut 01, 2018 Anna Jasińska 233razy

TURNIEJ NA NAJLEPSZEGO UCZNIA W ZAWODZIE

18 stycznia 2018 roku w ZSZ w Gorlicach odbył się Etap Okręgowy I edycji  Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie: Kucharz. Trójstopniowy Turniej organizowano na podstawie stosownych Rozporządzeń Ministerstwa Oświaty. Honorowym gościem, czuwającym całościowo nad przebiegiem Turnieju, była pani Jadwiga Gwóźdź –przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Krakowie – Delegatury w Nowym Sączu. Wśród ośmiu szkół zakwalifikowanych do etapu okręgowego tego konkursu znalazła się nasza szkoła, którą reprezentowała uczennica Kinga Wiktorek z klasy III kucharz.

 

Turniej składał się z dwóch części – pisemnego testu wiadomości teoretycznych z zakresu technologii gastronomicznej oraz części praktycznej, w  której należało wykonać dwie porcje potrawy, mając na uwadze temat wiodący: „Potrawy z drobiem w roli głównej”, a następnie podać je na stole degustacyjnym Jury wraz ze stosowną wizytówką. Karta oceny zawierała trzy kryteria główne, którymi były:

  • organizacja i higiena pracy,
  • wykonywanie potraw,
  • ekspedycja potraw.

Kinga bardzo dobrze poradziła sobie z wymaganiami konkursu. Zarówno część teoretyczna, jak i praktyczna nie sprawiła jej większego problemu. Nagrodami za wkład pracy były dyplom oraz nagrody rzeczowe: kosmetyki i przyprawy.

Gratulujemy Kindze i życzymy dalszych sukcesów!

Go to top