ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: zszbiecz@o2.pl

Paź 13, 2017 204razy

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 marca 2017 roku obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej.

Cała społeczność szkolna: grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi szkoły, uczniowie oraz emerytowani nauczyciele zgromadzili się w kinie „Farys”, gdzie stosowne obchody tego dnia zorganizowali: Samorząd Uczniowski, klasy czwarte technikum wraz z wychowawcami i zespół wokalno-muzyczny „Canto”.


W części oficjalnej uroczystości pan dyrektor Adam Niziołek przypomniał historię powstania i działalności Komisji Edukacji Narodowej. Złożył wszystkim obecnym najlepsze życzenia, dziękując nauczycielom za ich pedagogiczny trud i zaangażowanie w pracy. Przekazał również życzenia od dyrektora Kuźni Glinik, pani poseł Barbary Bartuś i wicestarosty gorlickiego Jerzego Nalepki. Następnie przyjął ślubowanie od przedstawicieli wszystkich klas pierwszych. Poinformował również, że w tym roku szkolnym Nagrodą Starosty została uhonorowana pani Bożena Dyląg.
Część artystyczną uroczystości stanowiło wręczenie przez uczniów Szkolnych Oskarów dla ulubionych nauczycieli, dodatkowo ubarwione kreatywną i humorystyczną oprawą muzyczną.

Tekst: Bożena Guzik

 

Artykuły powiązane

SPARTAKIADA LEKKOATLETYCZNA
SPARTAKIADA LEKKOATLETYCZNA

Spartakiada Lekkoatletyczna Powiatu Gorlickiego - Licealiada 2017/2018

Paź 13, 2017
WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA
WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA

Dnia 4 października 2017 roku uczniowie klas I i II TŻ wyruszyli na wycieczkę zawodoznawczą do Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik” w Stróżach oraz gospodarstwa agroturystycznego „U Dajany” w miejscowości Jastrzębia Łazy. W „Sądeckim Bartniku” młodzież zwiedziła skansen i muzeum. Pani przewodnik z dużą pasją i zaangażowaniem opowiadała o historii pszczelarstwa oraz o życiu i zwyczajach pszczół. Bardzo ciekawe i twórcze były warsztaty dotyczące wypieku pierników oraz degustacja i ocena organoleptyczna różnych rodzajów miodów.

Paź 13, 2017
DZIEŃ INTEGRACYJNY UCZNIÓW KLAS I
DZIEŃ INTEGRACYJNY UCZNIÓW KLAS I

W dniu 3 października 2017 roku odbył się w naszej szkole „Dzień integracyjny klas pierwszych”Michał Ryznarski – przedstawiciel klas drugich przywitał zebranych  na auli kolegów i koleżanki wraz z wychowawcami. Następnie zabrał głos pan dyrektor Adam Niziołek, życząc uczniom sukcesów i mile spędzonych chwil w murach szkoły. Podziękował młodzieży  za wybór Zespołu Szkół Zawodowych im św. Jadwigi Królowej w Bieczu jako szkoły, w której będą zdobywać zawód i przygotowywać się do matury.

Paź 13, 2017
Go to top
Template by JoomlaShine