ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: zszbiecz@o2.pl

Paź 09, 2017 280razy

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA

Dnia 4 października 2017 roku uczniowie klas I i II TŻ wyruszyli na wycieczkę zawodoznawczą do Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik” w Stróżach oraz gospodarstwa agroturystycznego „U Dajany” w miejscowości Jastrzębia Łazy. W „Sądeckim Bartniku” młodzież zwiedziła skansen i muzeum. Pani przewodnik z dużą pasją i zaangażowaniem opowiadała o historii pszczelarstwa oraz o życiu i zwyczajach pszczół. Bardzo ciekawe i twórcze były warsztaty dotyczące wypieku pierników oraz degustacja i ocena organoleptyczna różnych rodzajów miodów.

Następnie uczniowie udali się do malowniczo położonego na terenie Ciężkowicko–Rożnowickiego Parku Krajobrazowego gospodarstwa agroturystycznego pani Danuty Kostrzyńskiej w miejscowości Jastrzębia Łazy. Pani Danuta jest laureatką wielu wyróżnień na targach zdrowej - ekologicznej żywności. Tutaj młodzież brała udział w warsztatach gastronomicznych. Razem z właścicielką uczniowie wypiekali chleb, rogaliki i bułeczki, robili masło, szatkowali, ugniatali i przyprawiali kapustę. Wszystko to odbywało się w bardzo miłej, wesołej i przyjaznej atmosferze.
Po posiłku złożonym z kiełbasek z grilla, upieczonego przez siebie chleba, bułeczek i rogalików oraz tańcach w beczce z kapustą, młodzież udała się w drogę powrotną do domu.

Więcej zdjęć

Artykuły powiązane

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 marca 2017 roku obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej.

Paź 09, 2017
SPARTAKIADA LEKKOATLETYCZNA
SPARTAKIADA LEKKOATLETYCZNA

Spartakiada Lekkoatletyczna Powiatu Gorlickiego - Licealiada 2017/2018

Paź 09, 2017
DZIEŃ INTEGRACYJNY UCZNIÓW KLAS I
DZIEŃ INTEGRACYJNY UCZNIÓW KLAS I

W dniu 3 października 2017 roku odbył się w naszej szkole „Dzień integracyjny klas pierwszych”Michał Ryznarski – przedstawiciel klas drugich przywitał zebranych  na auli kolegów i koleżanki wraz z wychowawcami. Następnie zabrał głos pan dyrektor Adam Niziołek, życząc uczniom sukcesów i mile spędzonych chwil w murach szkoły. Podziękował młodzieży  za wybór Zespołu Szkół Zawodowych im św. Jadwigi Królowej w Bieczu jako szkoły, w której będą zdobywać zawód i przygotowywać się do matury.

Paź 09, 2017
Go to top
Template by JoomlaShine