ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: zszbiecz@o2.pl

Paź 09, 2017 561razy

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA

Dnia 4 października 2017 roku uczniowie klas I i II TŻ wyruszyli na wycieczkę zawodoznawczą do Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik” w Stróżach oraz gospodarstwa agroturystycznego „U Dajany” w miejscowości Jastrzębia Łazy. W „Sądeckim Bartniku” młodzież zwiedziła skansen i muzeum. Pani przewodnik z dużą pasją i zaangażowaniem opowiadała o historii pszczelarstwa oraz o życiu i zwyczajach pszczół. Bardzo ciekawe i twórcze były warsztaty dotyczące wypieku pierników oraz degustacja i ocena organoleptyczna różnych rodzajów miodów.

Następnie uczniowie udali się do malowniczo położonego na terenie Ciężkowicko–Rożnowickiego Parku Krajobrazowego gospodarstwa agroturystycznego pani Danuty Kostrzyńskiej w miejscowości Jastrzębia Łazy. Pani Danuta jest laureatką wielu wyróżnień na targach zdrowej - ekologicznej żywności. Tutaj młodzież brała udział w warsztatach gastronomicznych. Razem z właścicielką uczniowie wypiekali chleb, rogaliki i bułeczki, robili masło, szatkowali, ugniatali i przyprawiali kapustę. Wszystko to odbywało się w bardzo miłej, wesołej i przyjaznej atmosferze.
Po posiłku złożonym z kiełbasek z grilla, upieczonego przez siebie chleba, bułeczek i rogalików oraz tańcach w beczce z kapustą, młodzież udała się w drogę powrotną do domu.

Więcej zdjęć

Artykuły powiązane

CHCĘ WIEDZIEĆ I UMIEĆ WIĘCEJ
CHCĘ WIEDZIEĆ I UMIEĆ WIĘCEJ

W dniu 6 października 2017 r. uczniowie klas III THŻ, IV THŻ i I mk uczestniczyli w wycieczce do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. St. Pigonia w Krośnie. Młodzież brała udział w promującym naukę wydarzeniu „Chcę wiedzieć i umieć więcej”, zorganizowanym w ramach Dnia i Nocy Nauki.

Paź 09, 2017
PIELGRZYMKA
PIELGRZYMKA

Dnia 16 października 2017 roku uczniowie klas czwartych, wraz z wychowawcami i ojcem Krzysztofem Skwarło, udali się na pielgrzymkę na Jasną Górę do Częstochowy. 

Paź 09, 2017
SZKOLNY KONKURS
SZKOLNY KONKURS

SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Paź 09, 2017
Go to top