ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: zszbiecz@o2.pl

26 lutego 2018 roku (poniedziałek) na lekcji 6. tj o godz. 11.50 klasy III THŻ, III TIS, IV THŻ i IV TIS wychodzą do LO Biecz na wystawę malarstwa impresjonistów. Ponieważ jest to wyjście w ramach zajęć lekcyjnych, dlatego obecność będzie obowiązkowa.
Prosimy skarbników poszczególnych klas o zebranie od każdego uczestnika po 4,50 zł i dokonanie wpłaty u pani Marii Czech przed wyjściem na wystawę.

Paź 09, 2017 854razy

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA

Dnia 4 października 2017 roku uczniowie klas I i II TŻ wyruszyli na wycieczkę zawodoznawczą do Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik” w Stróżach oraz gospodarstwa agroturystycznego „U Dajany” w miejscowości Jastrzębia Łazy. W „Sądeckim Bartniku” młodzież zwiedziła skansen i muzeum. Pani przewodnik z dużą pasją i zaangażowaniem opowiadała o historii pszczelarstwa oraz o życiu i zwyczajach pszczół. Bardzo ciekawe i twórcze były warsztaty dotyczące wypieku pierników oraz degustacja i ocena organoleptyczna różnych rodzajów miodów.

Następnie uczniowie udali się do malowniczo położonego na terenie Ciężkowicko–Rożnowickiego Parku Krajobrazowego gospodarstwa agroturystycznego pani Danuty Kostrzyńskiej w miejscowości Jastrzębia Łazy. Pani Danuta jest laureatką wielu wyróżnień na targach zdrowej - ekologicznej żywności. Tutaj młodzież brała udział w warsztatach gastronomicznych. Razem z właścicielką uczniowie wypiekali chleb, rogaliki i bułeczki, robili masło, szatkowali, ugniatali i przyprawiali kapustę. Wszystko to odbywało się w bardzo miłej, wesołej i przyjaznej atmosferze.
Po posiłku złożonym z kiełbasek z grilla, upieczonego przez siebie chleba, bułeczek i rogalików oraz tańcach w beczce z kapustą, młodzież udała się w drogę powrotną do domu.

Więcej zdjęć

Go to top