ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: zszbiecz@o2.pl

26 lutego 2018 roku (poniedziałek) na lekcji 6. tj o godz. 11.50 klasy III THŻ, III TIS, IV THŻ i IV TIS wychodzą do LO Biecz na wystawę malarstwa impresjonistów. Ponieważ jest to wyjście w ramach zajęć lekcyjnych, dlatego obecność będzie obowiązkowa.
Prosimy skarbników poszczególnych klas o zebranie od każdego uczestnika po 4,50 zł i dokonanie wpłaty u pani Marii Czech przed wyjściem na wystawę.

piątek, 02 luty 2018 16:29

WIĘCEJ KSIĄŻEK NA FERIE

Szkolna biblioteka informuje, iż na czas ferii zimowych można wypożyczyć pięć dodatkowych książek z naszych zbiorów. Zachęcamy do sięgnięcia po dobrą książkę na zimowe wieczory!

piątek, 02 luty 2018 09:48

WARSZTATY BIBLIOTERAPEUTYCZNE

1 lutego 2018 roku uczniowie klasy II THŻ uczestniczyli w warsztatach biblioterapeutycznych „Czas nas uczy pogody”, przeprowadzonych przez panią Małgorzatę Janusz-Nowicką z Biblioteki Pedagogicznej w Gorlicach.

wtorek, 23 styczeń 2018 08:38

MOBILNE PLANETARIUM

17 stycznia 2018 roku gościło u nas Mobilne Planetarium. Ta nowoczesna forma edukacji pozwoliła uczniom przenieść się w odległy świat planet i galaktyk. Filmy edukacyjne przybliżyły młodzieży ZSZ w Bieczu wszechświat poprzez zabawę. Przy pomocy specjalnej projekcji wyświetlane filmy są bardzo efektowne i sprawiają wrażenie 3D. W trakcie oglądania filmów uczniowie zgłębili historię astronomii, dowiedzieli się, czym było nocne niebo dla starożytnych cywilizacji, a co wiemy o nim dzisiaj.

poniedziałek, 15 styczeń 2018 08:55

UCZNIOWIE ZSZ NA BIECKIM ORSZAKU TRZECH KRÓLI 2018

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną potocznie Świętem Trzech Króli, ulicami Biecza przeszedł tradycyjny orszak nawiązujący do wydarzenia, jakie miało miejsce przed dwoma tysiącami lat w Betlejem. Trasa tegorocznego przemarszu prowadziła z Klasztoru Franciszkanów do Kolegiaty Bożego Ciała. Po drodze orszak przeszedł przez biecki rynek, gdzie nastąpiło wręczenie nagród dla najładniej przebranych uczestników korowodu. W trakcie orszaku były odgrywane scenki, które miały na celu naocznie przybliżyć i przekazać prawdę, jaką niesie w sobie ewangeliczne wydarzenie pokłonu Trzech Króli.

Oprawę artystyczną orszaku zapewnili uczniowie naszego Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu, w tym także - szkolny zespół muzyczny „Canto” pod opieką pani Bożeny Dyląg. Nad całością przedsięwzięcia czuwali pani Marzena Dziki oraz o. Krzysztof Skwarło OFM – nasz katecheta.

XVII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ DWÓJEK SIATKARSKICH SZKÓŁ ŚREDNICH W BARDEJOWIE. 

czwartek, 21 grudzień 2017 09:24

PROJEKT „CZYTAMY!”

Rok szkolny 2017/2018 jest kolejnym rokiem realizacji w naszej szkole zadań wynikających z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wszystkie klasy w Zespole Szkół Zawodowych realizowały projekt pt. „Czytamy!”, na który składały się: 

czwartek, 21 grudzień 2017 09:13

FINAŁ AKCJI CHARYTATYWNEJ

W dniach 16-17 grudnia 2017 roku na gorlickim Rynku odbywał się Jarmark Bożonarodzeniowy połączony z akcją charytatywną na rzecz Oli i Kubusia Musiałów - podopiecznych fundacji „Serce dla Maluszka”. Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Agaty Szwarc i pani Anny Jasińskiej w tych dniach, w godzinach od 10.00 do 17.00, zbierali do puszek pieniądze na ten cel, wręczając każdemu darczyńcy słodki upominek.

poniedziałek, 18 grudzień 2017 19:13

OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

W dniu 11 grudnia 2017 roku odbył się rejonowy etap Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Organizatorem konkursu był Polski Czerwony Krzyż. Naszą Szkołę reprezentowała uczennica IV klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych - Aleksandra Liana, która zajęła II miejsce.
Składamy Oli gorące gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

środa, 06 grudzień 2017 09:45

WARSZTATY GASTRONOMICZNE Z PRZEDSZKOLAKAMI

1 grudnia 2017 roku naszą szkołę odwiedziły dwie grupy przedszkolaków z Gminnego Przedszkola w Bieczu i wzięły udział w półtoragodzinnych warsztatach gastronomicznych, przygotowanych przez uczniów klasy II TŻ. Przyszli technolodzy żywienia pomagali przedszkolakom wyrabiać ciasto piernikowe, wałkować je, wykrawać pierniczki i piec.

wtorek, 05 grudzień 2017 10:16

WYCIECZKA DO KRAKOWA

W dniu 22 listopada 2017 roku uczniowie klas I i II THŻ wzięły udział  w wycieczce zawodoznawczej do jednej z najstarszych restauracji Krakowa, mieszczącej się przy Rynku Głównym. Restauracja „Wierzynek”, bo o niej mowa,  została założona w 1945 roku  przez Kazimierza Książka. Jej nazwa  nawiązuje do Mikołaja Wierzynka, który w 1364 roku wydał ucztę z okazji zaślubin wnuczki króla Kazimierza Wielkiego z cesarzem Karolem IV Luksemburczykiem. 

Lubimy Czytać

Sobota – Dzień Kota

Koty szturmem (a może mimochodem?) zdobyły Internet i serca wielu ludzi. Oprócz serca zdobyły też krzesła, fotele, kanapy i parapety. Koty masowo zaludniają też karty powieści - od powieści obyczajowych, przez urban fantasy, po horrory, o biografiach nie wspominając. A dzisiaj, z okazji Dnia Kota, zastanowimy się co by było, gdyby pisarze byli kotami...

 

17.Lut.2018


Co by tu prędko wrzucić na ząb…

Rzecz, o której wiedzieć należy, to fakt, że jak sam zresztą autor wspomina, przepisy zawarte w tej książce nie należą do precyzyjnych. Nie są szczegółowe, dokładne w najdrobniejszych szczegółach. Oczywiście znajdziemy tu wszelkie podstawy. Często jednak zostaniemy pozbawieni bardziej restrykcyjnych wskazówek, jak choćby czasu przez jaki należy trzymać rzeczy w piekarniku czy smażyć na patelni.

 

16.Lut.2018


Roland Schimmelpfennig w Warszawie

Goethe-Institut serdecznie zaprasza na spotkanie z Rolandem Schimmelpfennigiem, autorem książki „Ślady wilka”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego pod patronatem lubimyczytać.pl. Spotkanie odbędzie się 22 lutego w Warszawie. Poprowadzi je Roman Pawłowski.

 

15.Lut.2018


Mickiewicz by dzisiaj rapował - wywiad z Andrzejem Stasiukiem

Pisarz Andrzej Stasiuk, wraz z ukraińską formacją ethno-rockową Haydamaky z Kijowa, nagrali wspólny album „Mickiewicz-Stasiuk- Haydamaky”. To 10 kompozycji inspirowanych twórczością Adama Mickiewicza. O płycie, tremie, muzyce, polszczyźnie, patriotyzmie i polskości z Andrzejem Stasiukiem rozmawia Zofia Karaszewska.

 

15.Lut.2018


Każda opowieść jest ważna

Opowieści o dziewczynie, która przez lata była nękana przez starszego adoratora czy biciu sześciolatka przez macochę na zawsze zostaną w mojej pamięci. I nie chodzi tu tylko o skrupulatną, dokładną i wielowarstwową robotę reporterską jaką tu znajdziemy. Kluczem jest wrażliwość Seidler na krzywdy, oddanie wobec ofiar, rzetelność, w której znajdziemy ogrom empatii i włożonego serca, dzięki czemu opowieści stają się intymne i bliskie.

 

15.Lut.2018


Go to top