ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: zszbiecz@o2.pl

NABÓR NA ROK SZKOLNY 2018/2019

TECHNIKA

NAZWA KWALIFIKACJI:
MG.43. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych
MG.18. Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych

ROZSZRZENIA*: 
geografia, matematyka

* - rozszerzenia mogą ulec zmianie po konsultacji z zainsteresowanymi uczniami

NAZWA KWALIFIKACJI: 
MG.44. Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń
MG.19. Użytkowanie obrabiarek skrawających

ROZSZRZENIA*: 
geografia, matematyka

* - rozszerzenia mogą ulec zmianie po konsultacji z zainsteresowanymi uczniami

NAZWA KWALIFIKACJI: 
EE.08. Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci
EE.09. Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych

ROZSZRZENIA*: 
geografia, matematyka

* - rozszerzenia mogą ulec zmianie po konsultacji z zainsteresowanymi uczniami 

NAZWA KWALIFIKACJI: 
TG.07. Sporządzanie potraw i napojów
TG.16. Organizacja żywienia i usług gastronomicznych

ROZSZRZENIA*: 
biologia, język angielski

* - rozszerzenia mogą ulec zmianie po konsultacji z zainsteresowanymi uczniami 

NAZWA KWALIFIKACJI: 

TG.12. Planowanie i realizacja usług w recepcji
TG.13. Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie

ROZSZRZENIA*: 
biologia, język angielski

* - rozszerzenia mogą ulec zmianie po konsultacji z zainsteresowanymi uczniami 

NAZWA KWALIFIKACJI: 

AU.29. Sprzedaż produktów i usług reklamowych
AU.30. Organizacja i prowadzenie kampanii reklamowej

ROZSZRZENIA*: 
biologia, język angielski

* - rozszerzenia mogą ulec zmianie po konsultacji z zainsteresowanymi uczniami 

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

TG.07. Sporządzanie potraw i napojów

MG.18. Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych

TG.04. Produkcja wyrobów cukierniczych

TG.03. Produkcja wyrobów piekarskich

MG.21. Wykonywanie i naprawa wyrobów kowalskich

Mar 05, 2018 232razy

BEZ NÓG, BEZ RĄK, BEZ OGRANICZEŃ

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Drodzy uczniowie, serdecznie Was zachęcam do przeczytania książki pt. „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń” Nicka Vujicica. Jest to bardzo poruszająca historia o chorobie zwanej fokomelią, objawiającą się brakiem kończyn. Nick udowadnia nam, że, mimo swej niepełnosprawności i pewnych ograniczeń z tym związanych, jest w stanie doskonale poradzić sobie z codziennymi czynnościami życiowymi. Autor, dzięki swojej ogromnej wierze w Boga, a także w siebie, determinacji i wytrwałości, osiągnął wiele sukcesów. Wskazuje również na fakt, iż niepełnosprawność nie jest czymś, co przekreśla nasze całe życie. Warto pamiętać, że jeśli czegoś bardzo chcemy, to możemy to osiągnąć. 
Ta książka skłania nas do głębokich refleksji. Uważam, że warto ją przeczytać, bo podnosi człowieka na duchu i pomaga się dowartościować.

Zdjęcie: WIKIPEDIA.COM Zdjęcie: WIKIPEDIA.COM


Autorka recenzji: uczennica klasy II THŻ.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 marzec 2018 11:29

Lubimy Czytać

Szok w rozsądnych dawkach

Turtle, główna bohaterka, to postać wysoce antypatyczna – czego absolutnie nie można uznać za wadę „Mojej najdroższej”, wręcz przeciwnie, kreacja protagonistki to jedna z największych zalet powieści, bo Tallentowi udaje się zbudować więź między nią a czytelnikiem mimo jej nieprzystępności – w związku z czym lekturze pierwszych rozdziałów towarzyszy raczej obrzydzenie praktykami spaczonego ojca niż współczucie dla cierpiącej córki.

 

21.Kwi.2018


Woluminy, woluminy

Dla Carriona nie ma znaczenia gdzie wyląduje. Wszędzie jest w stanie znaleźć księgarnie, które wyróżniają się pośród ogółu. Czasem wynika to z ich położenia, innym razem architektury budynku. Wyróżnik ten może zależeć od osoby właściciela, sposobu piętrzenia woluminów, czy też sprzężenia sztuk, gdy kawa i wygodny fotel wprost zachęcając do rozpłynięcia się w magicznej krainie inkunabułów.

 

20.Kwi.2018


Jeden człowiek o życiorysie godnym wielu

Tak, to strasznie gruba książka. Tak, znajdziecie w niej multum nazwisk, dat, informacji. Tak, dalej twierdzę, że to dzieło milowe rodzimej literatury historycznej. Pokazuje bowiem, jak trudno przychodzi nam żyć z nami samymi, nawet w sytuacji skrajnie trudnej.

 

20.Kwi.2018


Początki

W tych opowieściach można ujrzeć swego rodzaju podział. Najliczniejszą grupą wydają się mali, zwykli ludzie, których na co dzień nie dostrzegamy. Często znajdują się na straconej pozycji, w sytuacji bez jednoznacznego wyjścia, ale może właśnie w tym niełatwym położeniu tkwi ich urok.

 

20.Kwi.2018


Prawdziwy piękniejszy od Modnego i Popularnego

Ta z pozoru prosta opowieść o aksamitnej zabawce dziecięcej - najpierw zignorowanej, potem pokochanej, a wreszcie odepchniętej i wyrzuconej, by doświadczyć czegoś niezwykłego -stanowi nośny test pełen różnych znaczeń i sensów. Można ją wykorzystać jako bajkę terapeutyczną dla dzieci, ale także młodzieży i dorosłych pomagając w kwestiach związanych z: wykluczeniem, relacjami interpersonalnymi, problemach tożsamościowych, poczuciem inności, związkach emocjonalnych i przyjacielskich.

 

20.Kwi.2018


Go to top