ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: zszbiecz@o2.pl

26 lutego 2018 roku (poniedziałek) na lekcji 6. tj o godz. 11.50 klasy III THŻ, III TIS, IV THŻ i IV TIS wychodzą do LO Biecz na wystawę malarstwa impresjonistów. Ponieważ jest to wyjście w ramach zajęć lekcyjnych, dlatego obecność będzie obowiązkowa.
Prosimy skarbników poszczególnych klas o zebranie od każdego uczestnika po 4,50 zł i dokonanie wpłaty u pani Marii Czech przed wyjściem na wystawę.

Lis 02, 2017 323razy

STEPHEN KING "CARRIE"

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Zrzut ekranu: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/193041/carrie Zrzut ekranu: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/193041/carrie

Chcielibyśmy polecić Wam książkę, którą niedawno mieliśmy okazję przeczytać. Jest to budząca grozę powieść słynnego amerykańskiego pisarza Stephena Kinga pod tytułem “Carrie”. Pisarz w niesamowity sposób ukazuje losy szesnastoletniej dziewczyny- Carrie White.

Główna bohaterka jest skromną osobą, wychowywaną samotnie przez matkę - fanatyczkę religijną, która uważa wszystkich za grzeszników godnych potępienia, a samą córkę traktuje jako karę boską za grzechy popełnione przez nią samą. Carrie nie rozumie zachowania matki, ale stara się postępować zgodnie z narzuconymi jej zasadami. Dziewczyna nie ma przyjaciół, rówieśnicy śmieją się z niej i ciągle jej dokuczają. Gnębiona Carrie podczas kąpieli po zajęciach wychowania fizycznego dostaje pierwszego krwawienie menstruacyjnego. To wydarzenie wywołuje fale śmiechu wśród zgromadzonych. Główna bohaterka jest bliska załamania nerwowego. Pod wpływem silnych emocji odkrywa, że posiada niezwykły dar - umiejętność oddziaływania na różne przedmioty siłą własnego umysłu. Gdy Carrie zostaje zaproszona na bal, jedna z "koleżanek" postanawia kolejny raz z niej zadrwić.

Do czego może być zdolna cicha niewinna dziewczyna? Jak mocno samotność i brak zrozumienia wpływają na ludzkie postępowania? Czy można było zapobiec tragedii? Jak bardzo złe taktowanie może zniszczyć człowieka?
Na te i inne pytania poznasz odpowiedź czytając właśnie tę książkę.

Polecają uczniowie klasy III THŻ

Ostatnio zmieniany czwartek, 02 listopad 2017 09:03

Lubimy Czytać

Sobota – Dzień Kota

Koty szturmem (a może mimochodem?) zdobyły Internet i serca wielu ludzi. Oprócz serca zdobyły też krzesła, fotele, kanapy i parapety. Koty masowo zaludniają też karty powieści - od powieści obyczajowych, przez urban fantasy, po horrory, o biografiach nie wspominając. A dzisiaj, z okazji Dnia Kota, zastanowimy się co by było, gdyby pisarze byli kotami...

 

17.Lut.2018


Co by tu prędko wrzucić na ząb…

Rzecz, o której wiedzieć należy, to fakt, że jak sam zresztą autor wspomina, przepisy zawarte w tej książce nie należą do precyzyjnych. Nie są szczegółowe, dokładne w najdrobniejszych szczegółach. Oczywiście znajdziemy tu wszelkie podstawy. Często jednak zostaniemy pozbawieni bardziej restrykcyjnych wskazówek, jak choćby czasu przez jaki należy trzymać rzeczy w piekarniku czy smażyć na patelni.

 

16.Lut.2018


Roland Schimmelpfennig w Warszawie

Goethe-Institut serdecznie zaprasza na spotkanie z Rolandem Schimmelpfennigiem, autorem książki „Ślady wilka”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego pod patronatem lubimyczytać.pl. Spotkanie odbędzie się 22 lutego w Warszawie. Poprowadzi je Roman Pawłowski.

 

15.Lut.2018


Mickiewicz by dzisiaj rapował - wywiad z Andrzejem Stasiukiem

Pisarz Andrzej Stasiuk, wraz z ukraińską formacją ethno-rockową Haydamaky z Kijowa, nagrali wspólny album „Mickiewicz-Stasiuk- Haydamaky”. To 10 kompozycji inspirowanych twórczością Adama Mickiewicza. O płycie, tremie, muzyce, polszczyźnie, patriotyzmie i polskości z Andrzejem Stasiukiem rozmawia Zofia Karaszewska.

 

15.Lut.2018


Każda opowieść jest ważna

Opowieści o dziewczynie, która przez lata była nękana przez starszego adoratora czy biciu sześciolatka przez macochę na zawsze zostaną w mojej pamięci. I nie chodzi tu tylko o skrupulatną, dokładną i wielowarstwową robotę reporterską jaką tu znajdziemy. Kluczem jest wrażliwość Seidler na krzywdy, oddanie wobec ofiar, rzetelność, w której znajdziemy ogrom empatii i włożonego serca, dzięki czemu opowieści stają się intymne i bliskie.

 

15.Lut.2018


Go to top