ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: zszbiecz@o2.pl

26 lutego 2018 roku (poniedziałek) na lekcji 6. tj o godz. 11.50 klasy III THŻ, III TIS, IV THŻ i IV TIS wychodzą do LO Biecz na wystawę malarstwa impresjonistów. Ponieważ jest to wyjście w ramach zajęć lekcyjnych, dlatego obecność będzie obowiązkowa.
Prosimy skarbników poszczególnych klas o zebranie od każdego uczestnika po 4,50 zł i dokonanie wpłaty u pani Marii Czech przed wyjściem na wystawę.

Lis 02, 2017 249razy

YVETTE ŻÓŁTOWSKA-DARSKA ,,RONALDO - CHŁOPIEC, KTÓRY WIEDZIAŁ, CZEGO CHCE”

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Ostatnio przeczytałyśmy książkę biograficzną autorstwa Yvette Żółtowskiej-Darskiej pt.,,Ronaldo - chłopiec, który wiedział, czego chce”. Autorka jest wielbicielką futbolu, fotografii i Toskanii. Wymyśliła serię książek o piłkarskich idolach. Niektóre z nich przez wiele tygodni znajdowały się na listach bestsellerów. Wyżej wymieniona książka opisuje dotychczasowe życie wielkiej gwiazdy futbolu – Cristiano Ronaldo. Pokazuje, ile wyrzeczeń i poświęceń w życiu jest wymagane, aby osiągnąć swój wymarzony cel.

Zrzut ekranu z : http://lubimyczytac.pl/ksiazka/255031/ronaldo-chlopiec-ktory-wiedzial-czego-chce Zrzut ekranu z : http://lubimyczytac.pl/ksiazka/255031/ronaldo-chlopiec-ktory-wiedzial-czego-chce

Po przeczytaniu książki dowiecie się, że już od najmłodszych lat Cristiano fascynował się piłką nożną. W wieku dwunastu lat opuścił swój rodzinny dom i wyjechał do Lizbony, aby tam się uczyć i rozwijać swój talent futbolowy. Było mu bardzo ciężko, ponieważ był z dala od rodziny i nie mógł liczyć na jej wsparcie. Ale jako uparty chłopiec przezwyciężył wszystkie utrudnienia i jego forma zaczęła rosnąć. Jednak wiele meczy, w których brał udział, kończyło się przegraną, ponieważ w futbolu liczy się gra zespołowa, a nie indywidualna, jaką reprezentował Ronaldo. Po wielu latach wyrzeczeń i męczących treningów nadszedł czas, w którym Cristiano zaczął zdobywać trofea i stał się najdroższym graczem wszech czasów. To spowodowało, że został prawdziwą gwiazdą piłki nożnej, oraz spełniło się jego największe marzenie.

Jednak nie zdradziłyśmy wam wielu szczegółów, do których dotrzecie sami po przeczytaniu tej znakomitej książki. Dowiecie się, że kariera Ronaldo w pewnym momencie zawisła na włosku, oraz jak wiele osiągnięć już posiada na swoim koncie, pomimo swojego młodego wieku. Mamy nadzieję, że was zachęciłyśmy do tego, aby przeczytać tę książkę. Jest ona nie tylko dla fana, ale dla każdego, ponieważ opowiada o żelaznej woli i determinacji w drodze na szczyt, na który podąża każdy z nas.


Autorki recenzji: uczennice kl. III THŻ

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 02 listopad 2017 11:38

Lubimy Czytać

Sobota – Dzień Kota

Koty szturmem (a może mimochodem?) zdobyły Internet i serca wielu ludzi. Oprócz serca zdobyły też krzesła, fotele, kanapy i parapety. Koty masowo zaludniają też karty powieści - od powieści obyczajowych, przez urban fantasy, po horrory, o biografiach nie wspominając. A dzisiaj, z okazji Dnia Kota, zastanowimy się co by było, gdyby pisarze byli kotami...

 

17.Lut.2018


Co by tu prędko wrzucić na ząb…

Rzecz, o której wiedzieć należy, to fakt, że jak sam zresztą autor wspomina, przepisy zawarte w tej książce nie należą do precyzyjnych. Nie są szczegółowe, dokładne w najdrobniejszych szczegółach. Oczywiście znajdziemy tu wszelkie podstawy. Często jednak zostaniemy pozbawieni bardziej restrykcyjnych wskazówek, jak choćby czasu przez jaki należy trzymać rzeczy w piekarniku czy smażyć na patelni.

 

16.Lut.2018


Roland Schimmelpfennig w Warszawie

Goethe-Institut serdecznie zaprasza na spotkanie z Rolandem Schimmelpfennigiem, autorem książki „Ślady wilka”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego pod patronatem lubimyczytać.pl. Spotkanie odbędzie się 22 lutego w Warszawie. Poprowadzi je Roman Pawłowski.

 

15.Lut.2018


Mickiewicz by dzisiaj rapował - wywiad z Andrzejem Stasiukiem

Pisarz Andrzej Stasiuk, wraz z ukraińską formacją ethno-rockową Haydamaky z Kijowa, nagrali wspólny album „Mickiewicz-Stasiuk- Haydamaky”. To 10 kompozycji inspirowanych twórczością Adama Mickiewicza. O płycie, tremie, muzyce, polszczyźnie, patriotyzmie i polskości z Andrzejem Stasiukiem rozmawia Zofia Karaszewska.

 

15.Lut.2018


Każda opowieść jest ważna

Opowieści o dziewczynie, która przez lata była nękana przez starszego adoratora czy biciu sześciolatka przez macochę na zawsze zostaną w mojej pamięci. I nie chodzi tu tylko o skrupulatną, dokładną i wielowarstwową robotę reporterską jaką tu znajdziemy. Kluczem jest wrażliwość Seidler na krzywdy, oddanie wobec ofiar, rzetelność, w której znajdziemy ogrom empatii i włożonego serca, dzięki czemu opowieści stają się intymne i bliskie.

 

15.Lut.2018


Go to top