ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: zszbiecz@o2.pl

26 lutego 2018 roku (poniedziałek) na lekcji 6. tj o godz. 11.50 klasy III THŻ, III TIS, IV THŻ i IV TIS wychodzą do LO Biecz na wystawę malarstwa impresjonistów. Ponieważ jest to wyjście w ramach zajęć lekcyjnych, dlatego obecność będzie obowiązkowa.
Prosimy skarbników poszczególnych klas o zebranie od każdego uczestnika po 4,50 zł i dokonanie wpłaty u pani Marii Czech przed wyjściem na wystawę.

Cze 09, 2016 1913razy

Recenzje cd.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zrzut ekranu http://lubimyczytac.pl/ksiazka/191471/chce-sie-zyc Zrzut ekranu http://lubimyczytac.pl/ksiazka/191471/chce-sie-zyc

Maciej Pieprzyca „Chce się żyć” 

Mateusz od zawsze wiedział, że różni się od innych. Kiedy był mały, błędna diagnoza lekarska sprawiła, iż chłopak został uznany za roślinkę. Jednak mimo niepełnosprawności ruchowej, psychika Mateusza rozwijała się prawidłowo. W książce Chcę się żyć" autor opisuje świat z punktu widzenia niepełnosprawnego człowieka, który, jak każdy, doświadcza przyjaźni, miłości czy utraty bliskiej osoby. Uważam, że warto przeczytać tę książkę, ponieważ pokazuje ona, że niepełnosprawni są tacy jak my, a ich świat nie jest tak odległy, jak nam się wydaje. 

 

Judith Fathallah „Chuda”

Głowna bohaterka książki dąży do jedynego celu - zrzucenia nadprogramowych kilogramów. Diety i ciężki wysiłek fizyczny to jej codzienność. Kiedy walka wymyka się spod kontroli, nastolatka trafia do specjalnego ośrodka, gdzie ma otrzymać ratunek. Autorka w bardzo realistyczny i przekonujący sposób opisuje wydarzenia z życia dziewczyny chorej na anoreksję. Inspiracją do napisania tej książki były jej własne problemy z odżywianiem. Ta książka uświadomiła mi fakt. że anoreksja jest bardzo częstą chorobą wśród młodych ludzi, a dążenie do ideału staje się dla nich zgubne. Książka jest przestrogą dla tych, którzy nie potrafią zaakceptować swojego własnego ciała i mankamentów urody. 

 

Arthur Conan Doyle „Przygody Sherlocka Holmesa”

Sherlock Holmes jest jednym z najbardziej znanych detektywów w literaturze. W tym zbiorze opowiadań zawarte są wybrane przez autora historie z życia Holmesa. Przenosimy się do dziewiętnastowiecznego Londynu, gdzie przestępczość spotyka się na porządku dziennym, a jedyną osobą, która może wyjaśnić wiele kryminalnych zagadek, jest właśnie Sherlock. Czytając „Przygody Sherlocka Holmesa” miałam wrażenie, jakbym przeniosła się w czasie. Mimo iż od publikacji opowiadań minęło wiele lat, nadal podbijają serca wielu czytelników. 


Autorka recenzji: uczennica kl. III TŻ

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 05 październik 2017 09:32

Lubimy Czytać

Sobota – Dzień Kota

Koty szturmem (a może mimochodem?) zdobyły Internet i serca wielu ludzi. Oprócz serca zdobyły też krzesła, fotele, kanapy i parapety. Koty masowo zaludniają też karty powieści - od powieści obyczajowych, przez urban fantasy, po horrory, o biografiach nie wspominając. A dzisiaj, z okazji Dnia Kota, zastanowimy się co by było, gdyby pisarze byli kotami...

 

17.Lut.2018


Co by tu prędko wrzucić na ząb…

Rzecz, o której wiedzieć należy, to fakt, że jak sam zresztą autor wspomina, przepisy zawarte w tej książce nie należą do precyzyjnych. Nie są szczegółowe, dokładne w najdrobniejszych szczegółach. Oczywiście znajdziemy tu wszelkie podstawy. Często jednak zostaniemy pozbawieni bardziej restrykcyjnych wskazówek, jak choćby czasu przez jaki należy trzymać rzeczy w piekarniku czy smażyć na patelni.

 

16.Lut.2018


Roland Schimmelpfennig w Warszawie

Goethe-Institut serdecznie zaprasza na spotkanie z Rolandem Schimmelpfennigiem, autorem książki „Ślady wilka”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego pod patronatem lubimyczytać.pl. Spotkanie odbędzie się 22 lutego w Warszawie. Poprowadzi je Roman Pawłowski.

 

15.Lut.2018


Mickiewicz by dzisiaj rapował - wywiad z Andrzejem Stasiukiem

Pisarz Andrzej Stasiuk, wraz z ukraińską formacją ethno-rockową Haydamaky z Kijowa, nagrali wspólny album „Mickiewicz-Stasiuk- Haydamaky”. To 10 kompozycji inspirowanych twórczością Adama Mickiewicza. O płycie, tremie, muzyce, polszczyźnie, patriotyzmie i polskości z Andrzejem Stasiukiem rozmawia Zofia Karaszewska.

 

15.Lut.2018


Każda opowieść jest ważna

Opowieści o dziewczynie, która przez lata była nękana przez starszego adoratora czy biciu sześciolatka przez macochę na zawsze zostaną w mojej pamięci. I nie chodzi tu tylko o skrupulatną, dokładną i wielowarstwową robotę reporterską jaką tu znajdziemy. Kluczem jest wrażliwość Seidler na krzywdy, oddanie wobec ofiar, rzetelność, w której znajdziemy ogrom empatii i włożonego serca, dzięki czemu opowieści stają się intymne i bliskie.

 

15.Lut.2018


Go to top