ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: zszbiecz@o2.pl

Paź 24, 2017 571razy

SZKOLNY KONKURS

SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

24 października 2017 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania „Czytamy Wesele Stanisława Wyspiańskiego”. To kolejny rok, kiedy nasza młodzież włącza się w chlubną kulturalną akcję „Narodowego Czytania”.

W szranki konkursowe stanęło 11 uczniów i uczennic. Musieli oni sprostać trudnemu zadaniu zauroczenia jury oraz widzów płynnością i wyrazistością mowy, odpowiednim tempem czytania, a do tego umiejętnym użyciem różnych środków artystycznego wyrazu i zachowaniem kontaktu z odbiorcą. Uczestnicy konkursu wcielali się w różne postacie z młodopolskiego dramatu, przedstawiając wybrane jego sceny na tle strojów bronowickich, symbolicznego chochoła i jesiennych dekoracji.
Komisja Konkursowa w składzie: Elżbieta Knapik – dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieczu, dyrektor szkoły Adam Niziołek i Lidia Woźniak ustaliło następujący werdykt:

I miejsce – Zuzanna Szutkowska – kl. I THŻ,
II miejsce – Iwona Słowik – kl. II THŻ,
III miejsce – Dominik Białoń – kl. II TIS.
wyróżnienie – Dominika Rygiel – kl. IV THŻ.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Konkurs przygotowała biblioteka szkolna we współpracy z paniami Marią Czech i Lucyną Radwan oraz panem Mariuszem Roszakiem.

Go to top