ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: zszbiecz@o2.pl

Paź 05, 2017 90razy

Narodowe Czytanie w Bibliotece Pedagogicznej w Gorlicach

4 października 2017 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Gorlicach odbyło się Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Wybrane przez siebie sceny dramatu odczytywali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych powiatu gorlickiego.

Naszą Szkołę reprezentowali: Iwona Słowik z klasy II TH, która wcieliła się w postać Gospodyni, zaś rolę Gospodarza kreował Dominik Białoń z klasy II TI.

Para, ubrana w malownicze stroje krakowskie, dokładnie wzorowane na ówczesnych bronowickich, zaprezentowała scenę 29. z II aktu dramatu Stanisława Wyspiańskiego.

Uczniów w aspekcie literackim przygotowała pani Bożena Guzik, nad stroną wizualną występu czuwała pani Maria Czech.

 

Artykuły powiązane

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 marca 2017 roku obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej.

Paź 05, 2017
SPARTAKIADA LEKKOATLETYCZNA
SPARTAKIADA LEKKOATLETYCZNA

Spartakiada Lekkoatletyczna Powiatu Gorlickiego - Licealiada 2017/2018

Paź 05, 2017
WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA
WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA

Dnia 4 października 2017 roku uczniowie klas I i II TŻ wyruszyli na wycieczkę zawodoznawczą do Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik” w Stróżach oraz gospodarstwa agroturystycznego „U Dajany” w miejscowości Jastrzębia Łazy. W „Sądeckim Bartniku” młodzież zwiedziła skansen i muzeum. Pani przewodnik z dużą pasją i zaangażowaniem opowiadała o historii pszczelarstwa oraz o życiu i zwyczajach pszczół. Bardzo ciekawe i twórcze były warsztaty dotyczące wypieku pierników oraz degustacja i ocena organoleptyczna różnych rodzajów miodów.

Paź 05, 2017
Go to top
Template by JoomlaShine